(392) 365 34 31-548 887 00 10
Alasya Park Sitesi Blok:1 Dükkan: 2 Gazimağusa
[email protected]

Sıkça Sorulan Sorular

Kuzey Kıbrıs’ta Ev almak için Ne yapmalıyım ?

Sıkça Sorulan Sorular

Kuzey Kıbrıs’ta Ev almak için Ne yapmalıyım ?

Kuzey Kıbrıs’ta Ev almak için Ne yapmalıyım ?

Şirketimiz İletişim adreslerinden bizlerle iletişime geçmeniz ve satış bölümünden yetkililerle görüşmenizin akabinde, randevu alabilir ve elimizde bulunan emlak portföyü ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

 

Müşteri Portföyünüz nasıl ?

Müşteri Portföyünüz nasıl ?

Şirketimiz Yerli Yabancı birçok müşteri ile çalışmaktadır. Uzakdoğu, Rus ülkeleri, Skandinavya, İngiltere ve Avrupa ülkeleri ile çalışmaktayız.

Projelerinizi Nasıl Görebilirim ?

Projelerinizi Nasıl Görebilirim ?

Projelerimizi Görmek için Ofislerimiz gelmeniz ve Satış bölümündeki arkadaşlarla projelerimizin show evlerini görmeniz mümkündür.

Ayrıca projelerimizi www.goldmarkestates.com web sayfamızdan ve facebook.com/goldmarkgayrimenkul sayfalarımızdan takip edebilirsiniz.

Yurt Dışında Kalıyorum, Projelerinizi Görmek için ne yapmalıyım ?

Yurt Dışında Kalıyorum, Projelerinizi Görmek için ne yapmalıyım ?

Yurt dışından projelerimizi görmek için Öncelikle Kuzey Kıbrıs’a gelmeniz gerekir. Uçak biletinizi kendiniz veya bizim yardımımızla ayarlayıp, adaya gelmeden önce bizlerle bağlantıya geçmeniz gerekiyor. Biz tüm yabancı müşterilerimize konut gezisi adı altında, kendi evlerimizde 3 gün bedava konaklama, emlak turu, bölge tanıtımı, hukuki bilgilendirme hizmetlerini ücretsiz olarak sağlamaktayız.BEDAVA

EMLAK TURUNA KATILMAK İSTEYENLERİN DİKKAT ETMESİ GEREKEN KURALLAR:

 • Konut alımı için karar almış olmanız
 • Kararınıza etki edecek kişi veya kişilerin de yanınızda bulunması ( en fazla toplam 3 kişi)
 • Finansal olarak bütçenize karar vermeniz önceden bankanızla görüşmüş olmanız.
 • Gelmeden önce emlak acentemiz ile tüm detayları konuşmanız.

NOT: Emlak turu turistik bir tur değildir. Lütfen konut yatırımı yapacak olan müşterilerin bu konuda hassas davranmaları önemle rica olunur. Aksi hallerde şirket bu tur için müşteriden giderleri ile ilgili para talep edebilir.

Emlak turu sonucunda konut beğenmeniz halinde konut rezervasyonu yapabilir miyim ?

Emlak turu sonucunda konut beğenmeniz halinde konut rezervasyonu yapabilir miyim ?

Herhangi bir konut beğenmeniz durumunda 1 aya kadar konutun sizin adınıza ayırtılması için, non- refundable (geri iade edilmeyen) depozit ödemesi yapabilirsiniz. Apartman dairesi rezervasyonu için £1000, dubleks ev rezervasyonu içinse £ 2000 depozit verebilir ve işlemleriniz tamamlanıncaya ve kontratınız imzalanıncaya kadar daireyi tutabilirsiniz. Bu süre 20 günü aşmamalıdır. Daha uzun rezervasyon için satış yetkilileri ile görüşebilirisiniz.

Kuzey Kıbrıs’tan neden konut Almalıyız ?

Kuzey Kıbrıs’tan neden konut Almalıyız ?

Kuzey Kıbrıs son iklimi oldukça ılıman, sahilleri, el değmemiş doğası ile son yıllarda turizm ve konut yatırımcılarının gözdesi oldu. Kıbrıs Halkının cana yakınlığı, yardım severliği ve avrupalı bakış açısı ile Kıbrıs’a gelen konuklarla sıcak kanlı ve yardımsever ilişkiler içerisinde olması yabancıların Kıbrıs’ı evleri gibi benimsemelerine ve yatırım yapmalarına bir sebeptir. Kuzey Kıbrıs Konut sektöründe yıllardan bu yana devamlı bir yükselişin olması, Kuzey Kıbrıs’ın AB üyeliği sözkonusu olması sebebi ile son yıllarda konut alımı oldukça hızlanmıştır. Yıllık ortalama %10-15 civarında bir artışla konut fiyatları yükselmektedir. AB üyeliği sonrası Kuzey Kıbrıs’taki konut fiyatlarının ilk etapta 100 % artışının gerçekleşecek olması ve ileriki yıllarda bu artışların katlanarak Güney Kıbrıs ile ayni seviyeye ulaşacağının bilinmesi, bölgenin bakirliği, yatırım kolaylıkları, vergilerin düşük olması, bankaların güvenli ve ekonominin sıkıntı içerisinde olmaması, Kuzey Kıbrıs’ın emlak yatırımcıları ve turizmyatırımcıları tarafından gözdebir yatırım merkezi haline gelmesinde en büyük etkenlerdir. Açıkçası Kazanmak, mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmek, güvenli bir yatırım yapmak isteyen tüm yerli ve yabancılara en iyi hizmeti ve bilgilendirmeyi sunmak için sizleri ofisimizde ağırlamayı bekliyoruz.

Yabancıların Kıbrıs’tan Ev alımı ile ilgili kurallar / haklar nelerdir ?

Yabancıların Kıbrıs’tan Ev alımı ile ilgili kurallar / haklar nelerdir ?

Yabancı müşteriler Kıbrıs’tan 1 adet ev ve 3 Dönüme Kadar Arazi alma hakkına sahiptirler. Daha fazla mülk edinmek isteyen yabancılar Avukatları aracılığı ile mülk sayısını artırabilirler. Bunun için Trust Company adı altında aktif olmayan bir şirket kurulur ve bu şirket adına istenen sayıda konut ve arazi alınabilir.

Ev alımı Sırasında uygulanan, evin fiyatı dışında vergiler var mıdır ? Varsa Nelerdir ?

Ev alımı Sırasında uygulanan, evin fiyatı dışında vergiler var mıdır ? Varsa Nelerdir ?

Konut alımı esnasında Evin Fiyatı dışında alınan vergiler

Damga Pul ücreti: %0.5 oranında Vergi dairesine kontratın pullanıp resmileşmesi için kontrat aşamasında ödenen vergidir.

KDV: Kontrat Bedeli üzerinden %5 oranında Vergi Dairesi için müşteri tarafından ödenen vergidir. Ev teslimi gerçekleşmeden önce ödenir.

Trafo Katkı + Altyapı ve Bağlantılar: Devlet elektrik, Telefon, su ve diğer altyapı bağlantılarını gerçekleştirmediğinden bu masraflar müşterilere eşit olarak bölünür. Ortalama £1500 – £2500 arasında bir tutar olarak müşterilere bildirilir. Ev tesliminden önce ödenir.

Tapu devir Harcı: Konut alım izninin avukat tarafından alınmasının ardından, Müşterinin evin tüm borcunu ödemesi ve evin tapularının hazır olması durumunda, KKTC Tapu dairesinin yapacağı konutun fiyat değerlendirmesi sonucuna göre, değerin %3 ‘ü oranında tapu deviri sırasında ödenir.

NOT: KIBRIS İKİNCİ EL EV ALIMINDA YANİ DİREK OLARAK ŞAHISLA ALIŞVERİŞ YAPILDIĞINDA KONTRAT TRAFO KATKI MÜŞTERİDEN TALEP EDİLMEZ VE KDV ORANI DÜŞÜK OLUR. AYRINTILI BİLGİYİ SATIŞ ELEMANLARIMIZDAN ALABİLİRSİNİZ.

Kuzey Kıbrıs’tan yatırım yaparsam Hangi Bankalar Üzerinden çalışabiliriz ?

Kuzey Kıbrıs’tan yatırım yaparsam Hangi Bankalar Üzerinden çalışabiliriz ?

Kuzey Kıbrıs’ta dünyaca kabul görmüş bankalar, Türkiye bankaları ve Türkiye üzerinden çalışan yerel KKTC bankaları mevcuttur. ING BANK, Türkiye İş Bankası, Garanti Bankasi, TC Ziraat Bankası, Faisal İslam Bankası, Türkiye Ekonomi Bankası, TC Halk Bankası, Limasol Türk Bankası, Türk Bankası, Credit West v.b. daha birçok banka ile Kuzey Kıbrıs’a para aktarmak, mümkün ve güvenlidir. Ekonomik olarak Kuzey Kıbrıs’ta herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır. Birçok yabancı Kuzey Kıbrıs bankalarında paralarını muhafaza etmektedirler.

Ev alırken vergiler dışında Herhangi bir diğer masrafım olacak mı ?

Ev alırken vergiler dışında Herhangi bir diğer masrafım olacak mı ?

Ev alımından sonra Evinizi teslim aldıktan sonra, KKTC elektrik kurumuna bizzat başvurmanız eve elektrik sayacınızın bağlanabilmesi için Depozito ve işçilik ücretinin kuruma ödenmesi gerekmektedir veya sayaç varsa üzerinize isim değişikliği yaptırmanız gerekir. Su Bağlantısı içinse Eğer Site ortak kullanımında farklı bir sistem var ise şirkete danışarak, eğer Bölge belediyesinin kontrolünde ise sorumlu belediyeye başvurarak Su sayaçları müşteri tarafından bağlatılır. Tüm bu işlemler alıcının veya resmi yetki verdiği bir kişi tarafından yapılır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne Nasıl Gelebilirim ?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne Nasıl Gelebilirim ?

Kuzey Kıbrıs’a Türkiye üzerinden günde 50 uçuş vardır. Kuzey Kıbrıs’a dünyanın herhangi bir yerinden gelirken Genel olarak İstanbul’dan transit uçuşlarla gelinebilir. Ayrıca Hergün Antalya, Ankara, İzmir, adana, Gaziantep, trabzon uçuşları da mevcuttur. Transit uçuşlarda genelde Türk Hava Yolları tercih edilmektedir. Lefkoşa – Ercan Havalimanı Şirketimiz ve Projelerimize 30 Dk sürüş mesafesinde yer almaktadır. Ayrıca Ülkemize gelmek isteyen müşterilerimiz, Güney Kıbrıs Larnaka Havalimanı’nı da kullanabilirler. Larnaka’dan Kıbrıs’a Gelebilmek için Schengen Vizesi (AB Vize) sahibi olmanız gerekmektedir. Larnaka dan kuzey Kıbrıs’a geçerken herhangi bir vize uygulanmaz. Ayrıca Ercan havalimanı üzerinden Kıbns’a gelişte vize uygulaması yoktur. Ziyaretçilere En az 30 gün izin verilmektedir. Yılda 90 güne kadar ikamet izni alınmadan da kalınabilir.

Kuzey Kıbrıs’ta yatırım yapan Yabancı vatandaşlar ikamet izni alabilirler mi ?

Kuzey Kıbrıs’ta yatırım yapan Yabancı vatandaşlar ikamet izni alabilirler mi ?

Kuzey Kıbrıs’tan Herhangi bir ev veya apartman dairesi alan yabancı vatandaşlar, avukatları aracılığı ile kolayca oturum izni alabilirler. Diledikleri kadar ikamet edebilirler. Oturum izni alabilmek için gereken şartlar ve evraklar aşağıda belirtilmiştir.

Oturum İzni için Gereken Evraklar

 • Başvuru Formu (BölgePolis Merkezinden alınıp, bizzat müşteri tarafından doldurulur)
 • Pasaport kopyası (Orijinalinin de gösterimesi gerekir)
  Varsa Müşterinin Eşinin Pasaport Kopyası (Orijinalinin de gösterimesi gerekir)
 • Bölge Muhtarının onayladığı ikamet Belgesi
 • Evlilik Belgesi (Orijinal olmalıdır.)
 • Satın alınan Evin sözleşme kopyası. (vergi dairesinden pullanmış olacak)
 • Banka Hesap Dekontu ( Yerel BirBankada hesap açılması gerekmektedir. Bu hesap devlet tarafından takip edileceğinden 1 yıl sure ile yaşanabilecek kadar para hesaptaolmalıdır. (yaklaşık 10.000 – 15.000 Amerikan doları ile bir yıl KKTC deyaşanabileceği Kabul edilir.)
 • Pul ücreti (15 TL)
 • İki resim

Oturum izni için Sağlık kontrollerinin yapıldığına dair sağlık Karnesi (özel hastaneden deyapılan Kabul edilir.) ve bu karnelerin ödeme makbuzları.
Tüm bu işlemlerin tamamlanması ardından oturum izni için avukatınız süreci takip eder ve yaklaşık 30 – 45 gün içerisinde oturum izninizi çıkartır. Oturum izni verilen süreye gore altı aylık veya yıllık olarak yenilenmesi gerekir. Yurt dışında iseniz adaya geri döndüğünüzde yenileme yapabilirsiniz.

Kıbrıs’tan ev alırsam ve Kıbrıs’ta ikamet etmek istemezsem konutumla ilgili gelir elde etmem mümkün mü ?

Kıbrıs’tan ev alırsam ve Kıbrıs’ta ikamet etmek istemezsem konutumla ilgili gelir elde etmem mümkün mü ?

Şirketimizden aldığınız konutunuzun değer artışı ile birlikte sürekli bir şekilde size ileride kazanç getireceğini bilmenizi isteriz. Konutunuzun kiralanması içinse etkili olduğumuz bölgelerde şirketimiz diger bölgelerde ise management şirketleri ile işbirliği yapıp gelir elde edebilirsiniz. Bizimle yaptığınız alışverişlerde inşaat şirketlerinden sizzler için kira garantisi de alabiliyoruz.

Kıbrıs’ta ev almak için hangi prosedür izlenir ?

Kıbrıs’ta ev almak için hangi prosedür izlenir ?

Öncelikle Şirket olarak sizlere tüm bilgileri aktardığımızdan ve doğru şekilde yönlendirildiğinizden emin olmamız gerekir. Siz kararınızı vermişseniz kontrat aşamasına geçirilir.

Kontratlarımız şirketlerle ve avukatlarımız aracılığı ile karşılıklı olarak hemen ingilizce, türkçe ve rusça dillerinde 1 saat içerisinde hazırlanabilir.

Eğer kontrat için vaktiniz sınırlı ise Avukatınıza yetki bırakabilir. Avukatınızın sizin adınıza takip edip işlemleri sizin onayınızla tamamlayabilir.

Konut satın almamız durumunda garantilerimiz neler ?

Konut satın almamız durumunda garantilerimiz neler ?

Şirketlerden satın alınan konutlara 5 -10 Yıl arasında Yapısal Garanti verilmektedir. Bu garanti, duvar çatlakları, yapıma bağlı rütubetlenme, elektrik veya tesisat altyapısında yaşanacak sıkıntılardır. Ayrıca Seramik düşmeleri veya şişmeleri sonucunda oluşacak hasarlar için 5 yıl, boya garantisi malzemesatın alınan firmaların bize yansıttığı şekilde 2 yıl garanti altında tutulmaktadır. Diğer yandan mutfak, çeşme, kapılar kapı elleri, aleminyum veya PVC pencere aksamlarının, su motoru v.s arızalanması durumunda 1 yıl malzeme tedarikçileri tarafından garanti altında tutulmaktadır. * Şirketlere gore bu süreler değişebilir.

Not: 1 yıllık garanti kapsamında olan ürünlerde müşterinin ürünün arızalanmasında kusuru var mı dır diye, firmalar tarafından yerinde keşif yapılır.

Evimin eşyalanması konusunda şirketiniz bizlere yardımcı oluyor mu ?

Evimin eşyalanması konusunda şirketiniz bizlere yardımcı oluyor mu ?

Şirketimiz elinden geldiğince satış sonrasında da hizmet vermeye devam ediyor. Evinizin eşyalanması için hazır mobilya ve beyaz eşya paketleri ve fiyatları sizlere sunulacaktır. Ayrıca hazır paketler den almayan müşteriler için, ev teslimi sırasında 1 gün alışveriş turu şirketimiz tarafından müşteriye sunulmaktadır.

Messenger icon
Send message via your Messenger App